Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Sylwester na poziomie"

fotolia.pl

Podczas sylwestrowej zabawy, i to zarówno na eleganckim balu jak i bardziej kameralnej imprezie, w domu, wśród wytwornych gości czy też dobrze znanych przyjaciół powinniśmy pamiętać o dobrym wychowaniu, które powinno cechować każdego kulturalnego człowieka.

Jak nie popełnić sylwestrowego faux pas? O czym należy pamiętać?

1. Wybierając się na sylwestrową zabawę, i to bez znaczenia czy to do przyjaciół, czy na elegancki bal, pamiętajmy o odpowiednim stroju. Na pewno w każdym przypadku dress code będzie nieco inny. Na domówkach przeważnie panuje swobodny styl (chyba, że gospodarz domu zażyczy sobie inaczej). Natomiast na wystawnym balu sylwestrowym powinniśmy pojawić się w eleganckim stroju.

2. Jeśli idziemy na Sylwestra  „w gości”, to, tak jak w przypadku innych imprez, wypada coś ze sobą zabrać. Może to być przykładowo dobre wino, kwiaty dla gospodyni lub inny drobny upominek.

3. Na bal czy też inną imprezę sylwestrową nie wypada się spóźnić. O ile „zamieć śnieżną” gospodarz będzie nam w stanie wybaczyć, o tyle argumentów typu „bo żona za długo zastanawiała się nad wyborem odpowiedniej sukienki" - już niekoniecznie. Ogólnie przyjęte jest, że dziesięciominutowe spóźnienie jest jeszcze dopuszczalne. Po piętnastu minutach, wypada już przeprosić zarówno gospodarzy jak i pozostałych gości uczestniczących w przyjęciu.

4. Wchodząc na imprezę należy się przywitać z tymi, którzy już tam są. Jeśli do spotkania dochodzi już podczas imprezy, wtedy powinniśmy pamiętać, że mężczyzna kłania się kobiecie, młodszy – starszemu, idący – stojącemu, a jedna osoba – grupie.
Forma powitania również jest ważna, bo gdy witamy się przez tak popularne podanie dłoni warto wiedzieć, że kobieta pierwsza powinna wyciągnąć rękę do mężczyzny – wśród równych wiekiem, a osoba starsza do młodszej – niezależnie od płci. Nie wolno podawać dłoni przez stół, przy powitaniu należy zza niego wyjść.

5. Zabawa sylwestrowa obfituje w eleganckie, wyszukane dania, różnego rodzaju przekąski oraz napoje. W związku z tym na stole mogą się znaleźć sztućce i naczynia, których na co dzień nie używamy. Warto zatem, przed udaniem się na zabawę, przyswoić sobie wiedzę co i do jakich potraw użyć.

6. Poszanowanie innych bawiących się na parkiecie jest wręcz obowiązkowe. Nie zajmujmy więc całego parkietu, bądźmy oszczędni w piruetach, obrotach i gestach, żeby nie przeszkadzać parom, które bawią się wokół nas.

7. Podczas zabawy sylwestrowej oprócz tańca wspólny czas umila się również rozmową, toteż  I tu należy zachować pewne reguły, które pozwolą aby ten wieczór był miły. Najlepiej trzymajmy się bezpiecznych tematów, zwłaszcza gdy rozmawiamy z kimś pierwszy raz. Unikajmy dyskusji na tematy drażliwe (polityka, religia, orientacja) oraz plotek.  Równie ważne jest okazanie zainteresowania rozmówcy.

8. Nie przesadzajmy z napojami alkoholowymi. Żeby przetrwać całą noc najlepiej pić z umiarem, choćby nie wiadomo, jaką głowę byśmy mieli. Powinniśmy zwrócić również uwagę na swoją partnerkę, czy też partnera (zabawa w pojedynkę to żadna zabawa, a skończenie imprezy przed północą jest jeszcze gorsze).

9. Idąc na Sylwestra wypada zostawić telefon komórkowy w domu, by co chwila nie zerkać na niego i nie psuć zabawy. Jednak gdy czekamy na ważny telefon, chcemy mieć kontakt z dziećmi, gospodarze przyjęcia powinni to zrozumieć. Nie kładźmy jednak telefonu na stole, gdyż wygląda to nieelegancko. Pamiętajmy także o wyciszeniu dzwonków.

10. Po szampańskiej zabawie do domu możemy wrócić taksówką lub ze znajomymi, jednak koniecznie z kierowcą, który jest trzeźwy!

Źródło:  trojmiasto.pl oraz 1000rad.pl

Niedz., 23 Gr. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa