Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zwiększenie poziomu korzystania z usług chmurowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Zwiększenie poziomu korzystania z usług chmurowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa. fotolia.pl

25 państw członkowskich Unii Europejskiej będzie współpracować na rzecz rozwoju usług chmurowych dla administracji publicznej i sektora prywatnego. W planach jest też utworzenie wspólnych dla państw europejskich platform, dzięki którym nabywanie usług chmurowych będzie łatwiejsze.

Europejska Federacja Chmur, wspierana przez Komisję Europejską ma na celu ukształtowanie bezpiecznych, energooszczędnych i interoperacyjnych usług chmurowych nowej generacji. Wspólne zasady techniczne oraz standardy mają być zebrane w Europejskim Podręczniku dla Usług Chmurowych.

Deklaracja przewiduje powstanie Europejskiego Sojuszu na rzecz Danych Przemysłowych i Usług Chmurowych, czyli forum skupiającego przedstawicieli sektora prywatnego i publicznego. W jego ramach zebrane zostaną dotychczasowe doświadczenia i pomysły w obszarze usług chmurowych.

Rozwój i dostępność usług chmurowych w Europie jest kluczowy dla rozwoju usług administracji publicznej a także sektora prywatnego. Bardzo ważne jest też zwiększenie poziomu korzystania z usług chmurowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Źródło: MC

Wt., 13 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska