Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Doręczenia elektroniczne” – odbyły się kolejne szkolenia ZPP

„Doręczenia elektroniczne” – odbyły się kolejne szkolenia ZPP fotolia.pl

26 i 29 czerwca odbyły się szkolenia online dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego zatytułowane „Doręczenia elektroniczne”. Udział w szkoleniach był bezpłatny. Szkolenia były prowadzone przez ekspertkę Związku Powiatów Polskich, Monikę Małowiecką.

W toku prac parlamentarnych znajduje się rządowy projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych. Ustawa zawiera rozwiązania, które istotnie zmienią zasady funkcjonowania administracji publicznej.  Projekt ten określa bowiem całkowicie nowe zasady doręczania korespondencji, wprowadza do porządku prawnego instytucję publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego i publicznej usługi hybrydowej oraz oficjalną bazę adresów elektronicznych. Dodatkowo projektodawcy przewidzieli zmianę szeregu ustaw, w tym np. Kodeksu postępowania administracyjnego w zakresie doręczania korespondencji.

Dlatego też, Związek Powiatów Polskich przygotował prezentację projektu ustawy o doręczeniach elektronicznych, dedykowaną powiatom członkowskim. W toku spotkania nasz ekspert zaakcentuje podstawowe zmiany i omówi zagadnienia najistotniejsze z punktu widzenia pracy urzędnika.

Udział w szkoleniu był dedykowany przedstawicielom powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.

W szkoleniach wzięło udział 170 osób.

Czw., 2 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn