Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszają webinary dla beneficjentów tarczy antykryzysowej

Ruszają webinary dla beneficjentów tarczy antykryzysowej fotolia.pl

Resort Rozwoju zapowiedział cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców, którzy będą chcieli skorzystać z tarczy antykryzysowej, finansowej czy samorządowej. Webinary przybliżą instrumenty finansowe, zmiany w Prawie zamówień publicznych i pakiecie mieszkaniowym.

Ministerstwo zaplanowało w sumie 20 wideokonferencji. Poprowadzą je partnerzy z dziewięciu instytucji odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. Będą to eksperci  zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Webinary poruszą następujące zagadnienia:

  •        rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej
  •        tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią
  •        zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki
  •        pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii

Pierwsza wideokonferencja odbędzie się 26 maja br. i dotyczyć będzie wsparcia dla branży turystycznej. Dodatkowo, po każdym webinarze dyżurujący eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.parp.gov.pl/tarcza

Źródło: MR 

Czw., 21 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn