Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kiedy złożyć PIT za 2019 rok? Są pewne zmiany

Kiedy złożyć PIT za 2019 rok? Są pewne zmiany fotolia.pl

Początek roku kalendarzowego nieodzownie wiąże się z zagadnieniem składania zeznań podatkowych PIT. W tym roku czekają nas jednak pewne zmiany. Warto się z nimi zapoznać, by nie być zaskoczonym.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, zmianie ulega termin składania wszystkich PIT-ów. Deklaracje za 2019 rok będzie bowiem można składać od 15 lutego do 30 kwietnia. Jest to istotne ze względu na termin zwrotu nadpłaty – deklaracje przesłane przed początkowym terminem, nadal będą uważane za złożone od 15 lutego. Oznacza to, że termin zwrotu nadpłaty także będzie liczony od 15 lutego. Przypominamy, że urząd ma 45 dni na dokonanie zwrotu należności.

Zmianie ulega też termin składania PIT-28, z którego korzystają podatnicy prowadzący własną działalność gospodarczą, wspólnicy spółek cywilnych lub jawnych oraz podatnicy, którzy rozliczają przychód z najmu, podnajmu, dzierżawy i poddzierżawy. Złożenie tego rodzaju PIT-u za 2019 rok musi nastąpić do 2 marca 2020 roku.

W usłudze Twój e-PIT od 15 lutego 2020 roku udostępnione zostaną przygotowane zeznania podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej. 

Źródło: MF

Sob., 4 St. 2020 0 Komentarzy
Małgorzata Węgrzyn
sekretarz redakcji Małgorzata Węgrzyn