Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Porozmawiamy wspólnie o rynku energii. Przed nami II Energetyczne Forum Nauki i Gospodarki

Porozmawiamy wspólnie o rynku energii. Przed nami II Energetyczne Forum Nauki i Gospodarki fotolia.pl

Wyzwania i problemy związane z rynkiem energii pojawiają się coraz częściej w dyskursie publicznym. Pozyskanie czystej i taniej energii to tematy interesujące coraz szerszą grupę odbiorców – zwłaszcza samorządy i konsumentów. Istotny jest także temat bezpieczeństwa energetycznego i finansowego podmiotów korzystających z nowych technologii. Niezbędne jest zatem wypracowanie rozwiązań, które przyczynią się do prawidłowego funkcjonowania sektora energetycznego.

Wychodząc naprzeciw tym niewątpliwie ważnym wyzwaniom, Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja „Mercatus et Civis” zapraszają do udziału w II Energetycznym Forum Nauki i Gospodarki. Hasłem tegorocznej konferencji będą „Szanse i zagrożenia dla uczestników rynku energii”. Forum odbędzie się 18 października 2019 roku w Warszawie, w siedzibie Polskiej Akademii Nauk – Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72.

Podczas konferencji omówione zostaną możliwości oraz istotne problemy związane z rynkiem energii, takie jak: konkurencja na rynku energii, ochrona konsumenta, zasady budowania systemów wsparcia dla odnawialnych źródeł energii, aspekty wykorzystania nowych technologii, zasady opodatkowania działalności gospodarczej w energetyce oraz wskazane teoretyczne i praktyczne rozwiązania, które skutecznie będą mogły odpowiedzieć na wyzwania rynku.

Głównymi obszarami tematycznymi będą:

  •  Nowe technologie w energetyce
  • Energia odnawialna czy konwencjonalna?
  • Zmiana sprzedawcy na rynku energii
  • Inteligentne liczniki
  •  Taryfy (w tym rezerwowa)
  • Dochodzenie roszczeń, w tym alternatywne rozwiązanie sporów
  • Termomodernizacja
  • Elektromobilność

Poza prelekcjami uczestnicy będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli nauki, administracji publicznej, biznesu i podmiotów zajmujących się ochroną konsumentów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii.

Zaproszenie do udziału w konferencji kierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli środowiska naukowego, przedsiębiorców, administracji publicznej, a także przedstawicieli praktyki prawniczej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz zasad udziału w niej dostępne są na stronie: http://www.mercatusetcivis.pl/

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawuje Dziennik Warto Wiedzieć.

Sob., 12 Prn. 2019 0 Komentarzy
Małgorzata Węgrzyn
sekretarz redakcji Małgorzata Węgrzyn