Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Prezes Zarządu ZPP Andrzej Płonka uhonorowany złotym medale za zasługi dla Policji

Prezes Zarządu ZPP Andrzej Płonka uhonorowany złotym medale za zasługi dla Policji fot. KMP w Bielsku-Białej

Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich uroczyście uhonorowany został złotym medalem „Za zasługi dla Policji”. Uroczystość nadania odznaczenia odbyła się w niedzielę 21 lipca br. podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Katowicach.

Odznaczenia i medale uczestnikom uroczystości wręczyli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Komendant Główny Policji generalny inspektor dr Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

Z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji połączonych z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej na placu Bolesława Chrobrego pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Katowicach odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczone zostały ordery, oznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Wśród uhonorowanych osób, które swoją pracą wspierają Policję znalazł się Starosta Bielski Andrzej Płonka. Z rąk Premiera odebrał Złoty medal „Za zasługi dla Policji”.

Andrzej Płonka jako Starosta Bielski nie ustaje w swoich działaniach i w sposób znaczący wspiera lokalną Policję, troszcząc się o bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Przekazał znaczne kwoty na modernizację taboru samochodowego bielskiej jednostki, w tym wsparł inicjatywę zakupu pojazdów z napędem hybrydowym. Osobiście zaangażował się w pomoc przy rozbudowie Komisariatu Policji w Kobiernicach, budowie komisariatu w Szczyrku i posterunku w Wilkowicach. Poprzez swoje działanie wspiera różnorodne przedsięwzięcia, mające na celu ograniczenie przestępczości i zjawisk patologicznych.
Podczas uroczystości wyróżnienie otrzymali również: Komendant Miejski Policji insp. Krzysztof Herzyk, który uhonorowany został srebrną odznaką „Zasłużony Policjant” oraz naczelnik bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz - brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Odznaczenia te zostały nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

Śr., 24 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska