Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Prezydent Kielc – Bogdan Wenta, gościem V Europejskiego Kongresu Samorządów

Prezydent Kielc – Bogdan Wenta, gościem V Europejskiego Kongresu Samorządów na zdjęciu: Bogdan Wenta

Nie ma chyba kibica piłki ręcznej w Polsce, który nie znałby nazwiska Bogdana Wenty. Legendarny zawodnik, a później trener naszej reprezentacji, gdy ta odnosiła największe sukcesy. Po zakończeniu kariery zajął się polityką, a od ubiegłego roku jest prezydentem Kielc. O tej nowej dla siebie roli opowie podczas V Europejskiego Kongresu Samorządów.

Bogdan Wenta weźmie udział w specjalnej części V Europejskiego Kongresu Samorządów – Historie Sukcesu. To cykl rozmów z gośćmi, którzy mogą się pochwalić szczególnymi osiągnięciami czy omówić bardzo ciekawe projekty realizowane przez samorządy, na rzeczy których pracują. Rozmowy odbywają się w formule: prowadzący-gość i dotyczą bieżących tematów oraz odwołań do historii.

W przypadku Bogdana Wenty trudno będzie odejść od tematu piłki ręcznej. Nie tylko ze względu na jego związki z tym sportem. Stolica województwa świętokrzyskiego to miasto związane od lat z klubem VIVE Kielce, a wcześniej Iskrą. To pierwszy i jedyny klub w historii naszego kraju, który wygrał najważniejsze klubowe rozgrywki na kontynencie – Ligę Mistrzów, zapewniając tym samym miastu promocję, którą trudno sobie kupić za nawet największe pieniądze.

Prezydent Kielc to pierwszy w historii polski zawodnik, który zagrał w barwach jednego z najbardziej znany klubów sportowych świata – FC Barcelony. Po zakończeniu przygody na boisku został trenerem reprezentacji Polski i ligowych zespołów z Magdeburga, a później Kielc. Pod jego wodzą reprezentacja naszego kraju zdobyła srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. Do annałów przeszła sytuacja z jego ze spotkań z Norwegią w 2009 roku, kiedy na 19 sekund przed końcem meczu dokładnie przewidział zachowanie rywali i nakreślił szczegółowy plan drużyny, dzięki czemu Polacy przechwycili piłkę i rzucili zwycięską bramkę.

Więcej na stronie Europejskiego Kongresu Samorządowego.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawuje Dziennik Warto Wiedzieć.

Śr., 20 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka