Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ankieta resortu cyfryzacji w sprawie polskiej mapy innowacji

Ankieta resortu cyfryzacji w sprawie polskiej mapy innowacji fotolia.pl

Ministerstwo Cyfryzacji, kontynuując swoje działania w zakresie nowych technologii – w szczególności sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy – rozpoczęło prace w celu stworzenia polskiej mapy innowacji.

Mapa będzie odzwierciedlać funkcjonujące zastosowania nowych technologii w jednostkach samorządu terytorialnego, jednostkach naukowych, podmiotach administracji centralnej i docelowo także w podmiotach prywatnych.

Celem badania jest zdobycie wiedzy na temat projektów z zakresu sztucznej inteligencji (AI) oraz Internetu rzeczy (IoT). Na podstawie zebranych danych, powstanie polska interaktywna mapa innowacji, która umożliwi szybkie dotarcie do informacji, które obecnie są rozproszone i trudno dostępne.

Stworzenie mapy w ocenie resortu cyfryzacji przynieść ma ze sobą wiele korzyści zarówno dla podmiotów, których projekty znajdą się w bazie danych, jak i dla odbiorcy tych informacji, czyli strony rządowej, która zyska wiedzę na temat podejmowanych działań.

Wśród korzyści stworzenia takiej mapy resort wymieniania:

  • promocję miasta/regionu/badań naukowych,
  • możliwość zdobycia nowych inwestorów,
  • możliwość nawiązania współpracy z innymi podmiotami w zakresie wykorzystania nowych technologii,
  • możliwość nawiązania współpracy ze stroną rządową.

W pierwszej kolejności Ministerstwo Cyfryzacji chce zebrać informacje na temat działań jednostek samorządu terytorialnego w zakresie nowych technologii. Dlatego zwraca się z prośbą do JST z prośbą o wypełnienie specjalnie w tym celu przygotowanej ankiety w terminie do 8 marca br.

Ankieta jest dostępna tutaj.

Wt., 19 Lt. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska