Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zbliża się konferencja "Designerzy procesów rozwojowych. Miasta i ich liderzy"

Zbliża się konferencja fotolia.pl

25 stycznia br., w Przestrzeni Facebooka (ul. Koszykowa 61) w Warszawie odbędzie się konferencja poświęconą przywództwu w mieście oraz Amerykańskim dobrym praktykom tworzenia miejskich centrów przywództwa - „Designerzy procesów rozwojowych. Miasta i ich liderzy”.

Konferencja skierowana jest do samorządowców, ekspertów miejskich, badaczy życia społecznego, a także absolwentów programu Szkoła Liderów Miast i przedstawicieli tych samorządów, które zainteresowane są powiększaniem kapitału kulturowego swoich społeczności.

Jak zauważają organizatorzy konferencji - Fundacja Szkoła Liderów, w rozmowach o rozwoju miast często pojawia się myśl o ciągłym wzroście, pomnażaniu dóbr i pozyskiwaniu środków na inwestycje. Rozwój kojarzy się z powiększaniem sieci dróg, budową nowych centrów handlowych i przyciąganiem inwestorów. Tymczasem może być też rozumiany jako zmiana społeczna, która daje możliwości działania różnym aktorom życia społecznego. W tym ujęciu rozwój jest wynikiem zaangażowania wielu różnorodnych aktorów, którzy mają dostęp do dóbr (wiedzy, umiejętności itd.) i potrafią z nich korzystać. Tymi lokalnymi aktorami są liderzy miejscy, pochodzący z różnych środowisk – biznesu, kultury, nauki, sektora publicznego, pozarządowego, sportu itd., którzy potrafią definiować długofalowe wizje, stając się gwarantem rozwoju społeczności.

Filozofia inwestowania miast w rozwój i kompetencje lokalnych liderów od lat z powodzeniem realizowana jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie wspiera się lokalnych, zaangażowanych w życie społeczne aktorów miejskich. Dzięki temu rośnie grono osób, które w sposób świadomy i odpowiedzialny włączają się w kreowanie szeroko rozumianej polityki miejskiej.

Co czeka na uczestników konferencji?

Uczestnicy konferencji poznają doświadczenia amerykańskie, wysłuchają panelu dyskusyjnego o tym, jakiego przywództwa potrzeba Polsce, oraz wezmą udział w warsztatach tematycznych poświęconych m.in. dialogowi lub kształceniu liderów miejskich.

Pełny program wydarzenia dostępny jest tutaj: http://www.szkola-liderow.pl/wp-content/uploads/2018/12/program-konferencji.pdf

Konferencja jest bezpłatna, ale obowiązuje na nią rejestracja: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=rhbt3U2rek69W4VN39WxtRWFDmnq8exJgSB-Pyyi4_VURDU4VVg1NUQ1VFpBR0UzTUxHQkxWVzBIWC4u

Swój udział można zgłosić do 21 stycznia.

Źródło: szkola-liderow.pl

Pt., 4 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa