Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Inteligentna mobilność w polskich powiatach, gminach i miastach

Inteligentna mobilność w polskich powiatach, gminach i miastach .

Impact mobility rEVolution’18 (IMR’18) to międzynarodowy kongres poświęcony inteligentnej mobilności. Przedstawiciele rządu i władz samorządowych, świata nauki, przemysłu motoryzacyjnego, miejskich spółek transportowych, start-upów oraz innowatorzy i firmy zainteresowane finansowaniem innowacji, spotkają się 12 i 13 września br. w Katowicach, by wymienić się doświadczeniami, nawiązać współpracę i wspólnie budować przyszłość inteligentnej mobilności w Polsce.

Jednym z najważniejszych punktów programu będą warsztaty dla samorządowców zorganizowane przez Partnerów IMR'18 i agendy rządowe finansujące programy eko-mobilności. Starostowie i ich przedstawiciele otrzymają od Związku Powiatów Polskich specjalne zaproszenie do bezpłatnej rejestracji zarówno na kongres, jak i na warsztaty. ZPP jest Patronem Honorowym kongresu.

INTELIGENTNA MOBILNOŚĆ W SŁUŻBIE KOWALSKICH

Jan Kowalski z katowickiej dzielnicy Giszowiec wybiera się z żoną i dziećmi na urlop do Hiszpanii. Dojazd własnym autem do oddalonego o ponad trzydzieści kilometrów lotniska, i to w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego, byłby ryzykowny. Dlatego pan Jan sięga po smartfon i przy pomocy mobilnej aplikacji zamawia elektryczną taksówkę, która - po pasie zarezerwowanym dla tego typu pojazdów - w piętnaście minut dociera do lotniska w Katowicach Pyrzowicach. Państwo Kowalscy przesiadają się bezpośrednio do samoprowadzącego się busa i jadą wprost do terminala, gdzie czeka na nich samolot. W tym samym czasie konwój trzech autonomicznych ciężarówek transportuje autostradą produkty spożywcze do sklepów w Gdańsku, a w szpitalu miejskim w Przemyślu dobiega końca budowa dojazdu dla karetek do wnętrza szpitala, tuż pod drzwi sal operacyjnych. Jest to możliwe, bo pojazdy ratownicze napędzane ogniwami wodorowymi są bezgłośne i nie emitują spalin.

To wizja przyszłości, ale nie tak odległej jakby się mogło wydawać w pierwszej chwili. Uczestnicy  Impact mobility rEVolution’18 chcą kształtować przyszłość tak, by już wkrótce dzięki połączonym systemom inteligentnej mobilności transport towarów oraz podróżowanie - niezależnie od celu i dystansu do przebycia - były szybsze, bezpieczniejsze i neutralne dla środowiska naturalnego. Wyścig technologiczny w ramach rewolucji inteligentnej mobilności toczy się od lat w laboratoriach innowacyjnych firm i na wyższych uczelniach na całym świecie, a z jego efektów niebawem skorzystają także mieszkańcy polskich miast i gmin. Misję przygotowania i finansowania projektów eko-mobilności w Polsce realizują trzy najważniejsze agendy rządowe: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polski Fundusz Rozwoju.

WARSZTAT, CZYLI EKSPERCKA WIEDZA TYLKO DLA SAMORZĄDOWCÓW

Wśród wielu wydarzeń, które powinny zainteresować samorządowców najciekawiej przedstawiają się zamknięte warsztaty zorganizowane specjalnie dla nich przez: PFR i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Mastercard.

Samorządowcy, którzy chcą wziąć udział w jednym lub we wszystkich warsztatach dokonują dwustopniowej, bezpłatnej rejestracji.

Więcej TUTAJ.

Śr., 29 Sp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka