Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O polityce surowcowej w Kielcach

O polityce surowcowej w Kielcach fotolia.pl

23 maja 2018 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach (aleja IX Wieków Kielc 3) w godz. 10:30 - 16:00, odbędzie się konferencja organizowana na zlecenie Ministerstwa Środowiska przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy.

Będzie to już 8 konferencja z cyklu 12 regionalnych spotkań odbywających się w ramach trwających od listopada 2017 roku szerokich konsultacji projektu Polityki Surowcowej Państwa. Spotkanie będzie miało charakter paneli dyskusyjnych, podczas których zostaną zaprezentowane i omówione zagadnienia Filaru 6 PSP związane z upowszechnianiem wiedzy o geologii, górnictwie i surowcach mineralnych. 

W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele rządu, parlamentu, władz lokalnych, świata nauki i przemysłu. Dyskusję poświęcimy zapisom projektu PSP, zasadności ich sformułowania, a także możliwościom i sposobom wprowadzenia ich w życie.

Podczas spotkania organizatorzy skupią się przede wszystkim na zagadnieniach poświęconych nowoczesnej edukacji w zakresie nauk o Ziemi – zarówno związanych z kształceniem na poziomie uniwersyteckim i zawodowym, jak i z edukacją pozaformalną. Będą też rozmowy o istocie i roli ochrony dziedzictwa geologiczno-górniczego w rozwoju społeczno-gospodarczym regionów. Nie można zapominać, jak ważna, zarówno w aspekcie lokalnym, jak i powszechnym,  jest edukacja dotycząca pozyskiwania i znaczenia gospodarczego surowców mineralnych. Uświadomienie społeczeństwu nieraz niełatwych zagadnień wymaga popularyzacji wiedzy o geologii i górnictwie już na wczesnych etapach edukacji.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest zarejestrowanie się za pomocą formularza dostępnego pod adresem http://psp.mos.gov.pl/zgloszenia-kielce. W innych sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Panem Pawłem Derkowskim tel. 22 4592780, 696 598 823; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego. Więcej informacji o projekcie PSP dostępnych jest na stronie psp.mos.gov.pl.

Więcej informacji o projekcie PSP znajduje się na stronie psp.mos.gov.pl.

Czw., 17 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska