Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Czwarta edycja Międzynarodowego Forum PPP w Płocku – seminarium online

Czwarta edycja Międzynarodowego Forum PPP w Płocku – seminarium online .

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 września i będzie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy przyjmie formę wirtualnej konferencji.

Gośćmi i uczestnikami spotkania będą przedstawiciele samorządów, instytucji publicznych oraz partnerów prywatnych z Polski i Europy. Dzięki innowacyjnej platformie wspierającej spotkania online, uczestnicy wydarzenia wezmą udział w licznych prelekcjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych, odwiedzą stoiska sponsorskie oraz będą mieli możliwość prowadzenia bezpośrednich wirtualnych rozmów w strefach networkingowych.

Międzynarodowe Forum PPP jest cyklicznym wydarzeniem, które gromadzi w Płocku praktyków zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. Konferencja jest dla nich unikalną okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie realizacji projektów PPP.

Podczas tegorocznej edycji Forum organizowany jest konkurs, którego celem jest wyróżnienie i promocja przedsięwzięć samorządowych, realizowanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Szczegółowe informacje na jego temat znajdą Państwo w zakładce Konkurs na stronie internetowej wydarzenia https://forumppp.plock.eu/.

Podczas konferencji 23 września odbędzie się seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”. Tym razem tematem będzie „Partnerstwo publiczno-prywatne jako narzędzie wspierania endogennych potencjałów lokalnych”.

Podczas seminarium pokazane zostaną praktyczne przykłady projektów realizowanych w formule PPP, które w różnych dziedzinach zostały z sukcesem wdrożone przez polskie samorządy. Co bardzo istotne, przedstawiona będzie perspektywa obu stron partnerstwa - publiczna i partnerów prywatnych oraz w jaki sposób partnerstwo publiczno-prywatne może wspierać rozwój endogennych potencjałów i jakie są szersze korzyści z PPP dla gmin.

Aby wziąć udział w seminarium należy zarejestrować się wyłącznie poprzez formularz internetowy - https://www.miasta.pl/ankiety/odpowiedz/42 w terminie do 18 września br. Z uwagi na fakt, że seminarium odbywa się w ramach Forum PPP, odbędzie się ono na platformie PINE Tool.

Cykl seminariów „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” realizowany jest przez Związek Miast Polskich jako jeden z elementów Forum Rozwoju Lokalnego. FRL to uruchomiona przez ZMP otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Seminaria odbywają się w ramach Programu „Rozwój Lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Źródło: forumppp.plock.eu, www.miasta.pl

Śr., 16 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska