Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Mazury Cud Natury - konkurs "New 7 Wonders"

Mazury Cud Natury - konkurs fotolia.pl

Serdecznie zapraszamy do akcji masowego głosowania na region Mazury w konkursie na nowe siedem cudów natury „New 7 Wonders" - apelują samorządowcy z powiatu giżyckiego.

Głosowanie trwa do 11 listopada 2011 r. Każdy głos może spowodować, że polski region znajdzie się w finałowej „siódemce" światowych cudów natury.

Być może to właśnie Państwa głos zdecyduje o sukcesie. Ewentualny sukces w tym plebiscycie to nie tylko wspaniała promocja Mazur, ale również całego naszego kraju. Niech zatem będzie to nasza wspólna, patriotyczna akcja - dodają.

Poniżej kilka informacji o konkursie i o tym jak zagłosować...

O konkursie

Szwajcarska Fundacja „New7Wonders", założona w 2001 roku przez szwajcarskiego podróżnika Bernarda Webera, która niedawno zakończyła akcję stworzenia nowej listy siedmiu architektonicznych cudów świata rozpoczęła kolejny plebiscyt – ogólnoświatowe głosowanie na Nowe 7 Cudów Natury. Śniardwy, Mamry i inne akweny Mazur są jednymi z kandydatów do miana 7 Cudu Natury. Na stronie szwajcarskiej Fundacji, mazurskie jeziora reklamowane są jako okręg w północno-wschodniej Polsce, składający się z blisko dwóch tysięcy jezior. Do końca 2008 roku internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 261 propozycji z 222 państw. W tym nasze rodzime Mazurskie Jeziora oraz Puszcza Białowieska.

Druga tura eliminacji ruszyła 1 stycznia i zakończyła się 21 lipca 2009 roku.

  • 5 lipca 2009 r. Mazurskie Jeziora znalazły się na pierwszym miejscu w swojej kategorii („krajobrazy i formacje polodowcowe")
  • 9 lipca 2009 r. do półfinału konkursu przeszło 71 kandydatów, wśród nich Mazury
  • członkowie panelu ekspertów wybrali z nich 21 lipca, pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, 28 finalistów konkursu.

W gronie finalistów znalazły się Mazurskie Jeziora!

Tym samym Mazury zostały uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie!

Laureatów konkursu poznamy 11 listopada 2011 r. Do tego czasu trwa głosowanie na najlepszą siódemkę, a Mazury można wesprzeć głosując na stronie: www.MazuryCudNatury.org

Jak głosować?

Wszystkie informacje o tym w jaki sposób głosować znajdziecie Państwo pod adresem internetowym: www.mazurycudnatury.org

Pon., 28 Lt. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka