Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bon na innowacje

Bon na innowacje fotolia.pl

Na początku sierpnia br. jednostki samorządu terytorialnego oraz Instytucje Otoczenia Biznesu, w tym organizacje pozarządowe będą mogły składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach konkursu: 1.2 C.b Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowacje” dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Konkurs jest skierowany do beneficjentów - grantodawców z obszaru całego województwa.

Ostatecznymi odbiorcami wsparcia w tym schemacie – grantobiorcami będą MŚP posiadający siedzibę/oddział/filię/zakład (podmioty zarejestrowane w rejestrze przedsiębiorców KRS) lub stałe/dodatkowe miejsce wykonywania działalności gospodarczej z obszaru całego województwa (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą zarejestrowane w CEIDG) na terenie województwa dolnośląskiego.

Projekt grantowy musi zakładać oferowanie MŚP dwóch rodzajów wsparcia:

  1. konsultacje i doradztwo udzielane przez grantodawcę w zakresie dot. np. wstępnej oceny możliwości dofinansowania projektu, wpisywania się MŚP i jego pomysłu/problemu w warunki konkursu (np. wpisywania się w inteligentne specjalizacje regionu), poszukiwania kompetentnych zespołów naukowych do współpracy w ramach bonu.
    Powyższe wsparcie świadczone będzie przez grantodawcę jako wsparcie niefinansowe (realizujące wskaźnik: Liczba przedsiębiorstw otrzymujących wsparcie niefinansowe (CI 4) [Przedsiębiorstwa]).
  2. wsparcie w formule grantu (bonu) przekazywane grantobiorcy przez grantodawcę – dofinansowanie przeznaczone na usługi na rzecz MŚP:
    • usługi badawczo-rozwojowe dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii m.in.: opracowanie nowej lub udoskonalonej usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, wykonanie analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu;
    • audyt technologiczny – zdiagnozowanie potrzeb badawczych i technologicznych oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych, których realizacja nastąpi w ramach usługi badawczo-rozwojowej – do 5 % otrzymanego bonu.

Usługa badawcza musi być obligatoryjnym przedmiotem przekazanego bonu, a audyt technologiczny może wystąpić jedynie jako jeden z jego elementów. Wykonawcą usługi badawczo-rozwojowej może być wyłącznie jednostka naukowa rozumiana jako organizacja prowadząca badania i upowszechniająca wiedzę, określona w . 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 [GBER].

Maksymalny poziom dofinansowania projektu grantowego wynosi do 85% całkowitych wydatków kwalifikowalnych (z uwzględnieniem dopuszczalnych limitów kwalifikowalności wydatków dla projektów grantowych wynikających z zał. nr 7 do SZOOP).

Co najmniej 85% wydatków kwalifikowalnych w projekcie grantowym muszą stanowić wydatki przeznaczone na granty i nie więcej niż 15% wydatków kwalifikowalnych muszą stanowić wydatki nieprzeznaczone na granty.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Serwis Instytucji Pośredniczącej Regionalnego Programu Województwa Dolnośląskiego

Pt., 2 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba