Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

PSZOK - budowa, rozbudowa, modernizacja oraz wyposażenie

PSZOK - budowa, rozbudowa, modernizacja oraz wyposażenie fotolia.pl

Od 12 lipca br. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów z zakresu Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w ramach Działania 4.2 „Gospodarka odpadami” Osi Priorytetowej 4 – „Dziedzictwo naturalne i kulturowe” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Jest to ostatni konkurs przewidziany w ramach Działania 4.2 RPOWŚ 2014-2020 z zakresu PSZOK.

Uprawnionymi Wnioskodawcami do składania projektów w ramach konkursu są:

  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • związki jednostek samorządu terytorialnego,
  • podmioty działające w imieniu jst.

W ramach konkursu wsparcie znajdą przedsięwzięcia z zakresu budowy/rozbudowy/modernizacji/wyposażenia Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zwanymi dalej PSZOK, w tym m.in. o punkty napraw i ponownego użycia (kategoria interwencji 017 Gospodarowanie odpadami z gospodarstw domowych (w tym działania w zakresie: minimalizacji, segregacji, recyklingu)).

Kwota środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi: 780 118,00EUR tj. 3 500 000,00 PLN, natomiast maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu z EFRR wynosi:

  • w przypadku projektów nieobjętych pomocą publiczną i niegenerujących dochodu – maksymalnie 85% kosztów kwalifikowalnych;
  • w przypadku projektów podlegających zasadom udzielania pomocy publicznej – zgodnie z obowiązującymi zasadami określonymi w aktach prawnych dotyczących pomocy publicznej, o których mowa w pkt 7 i 8 Regulaminu konkursu, ale nie więcej niż 85% kosztów kwalifikowalnych;
  • w przypadku projektów generujących dochód maksymalny poziom dofinansowania powinien zostać ustalony metodą luki finansowej.

Źródło: Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego

Czw., 17 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba