Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przedsiębiorcy mogą już ubiegać się o unijne środki na kapitał obrotowy w swojej firmie

Przedsiębiorcy mogą już ubiegać się o unijne środki na kapitał obrotowy w swojej firmie fotolia.pl

Ruszył konkurs „Dotacje na kapitał obrotowy”, przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej z powodu pandemii COVID-19. Dotacje mają pomóc im w utrzymaniu firm. W puli jest 2,5 mld zł.

Pandemia koronawirusa i związany z nią kryzys gospodarczy postawił wiele firm w bardzo trudnej sytuacji. Szczególnie  dotkliwie skutki kryzysu odczuwają mikro, małe i średnie firmy. Konkurs „Dotacje na kapitał obrotowy” to uzupełnienie rządowej tarczy antykryzysowej.

Na wsparcie finansowe mogą liczyć średnie przedsiębiorstwa, które wykażą, że obroty organizacji spadły co najmniej o 30 procent w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca bądź analogicznego okresu ubiegłego roku.

Do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wnioski o dofinansowanie mogą składać przedsiębiorcy prowadzący działalność na terytorium województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój dotacje są przewidziane dla firm działających na trenie województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Przedsiębiorca zatrudniający 249 pracowników, który zawnioskuje o wsparcie na 3 miesiące może otrzymać maksymalne dofinansowanie w kwocie prawie 430 tys. zł.

Wnioski można składać od 15 czerwca do 31 lipca br., lub do wyczerpania alokacji. O przyznaniu dofinansowania będzie decydować kolejność złożenia wniosków.

Źródło: MR

Śr., 17 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn