Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ponad 4 mln zł unijnego dofinansowania na tzw. „projekty żłobkowe”

Ponad 4 mln zł unijnego dofinansowania na tzw. „projekty żłobkowe” fotolia.pl

Gminy Morawica i Mirzec a także Sandomierz otrzymają unijne dofinansowanie na „projekty żłobkowe”. Wsparcie trafi do blisko 200 osób.

Umowy na realizację dofinansowania podpisali Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i Wicemarszałek Renata Janik. Dofinansowanie odbyła się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Program jest ogromną szansą na powrót do pracy dla prawie 100 rodziców. Zakłada bowiem stworzenie dwóch żłobków i jednego klubu dziecięcego łącznie dla 97 dzieci.

Do gminy Morawica trafi ponad 2,5 mln zł. Dzięki tym środkom w istniejącym żłobku samorządowym powstaną dodatkowe pomieszczenia do zabaw oraz edukacji z wydzieloną przestrzenią na odpoczynek dla dzieci. Obok żłobka postanie plac zabaw. Oprócz podstawowej opieki, w placówce będą prowadzone zajęcia ruchowo-rytmiczne.

Utworzenie klubu dziecięcego w Tychowie Starym pozwoli na zapewnienie opieki dla 12 dzieci w wieku od 1 do 3 lat z gminy Mirzec. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na wyremontowanie pomieszczeń i zakup atestowanych mebli, pomocy dydaktycznych i zabawek. Otrzymane środki pozwolą też na stworzenie placu zabaw oraz bieżące finansowanie działalności klubu.

Dofinansowanie niepublicznego przedszkola w Sandomierzu umożliwi przystosowanie pomieszczeń do prowadzenia profesjonalnej opieki nad małymi dzieci. Powstanie między innymi kuchnia, dwie sale zostaną wyposażone w atestowane meble i zabawki dla dzieci. Obok żłobka powstanie bezpieczny plac zabaw.

Umowy te z jednej strony gwarantują opiekę najmłodszym mieszkańcom naszego regionu, z drugiej zaś dają szansę na powrót do pracy rodzicom. To bardzo ważne głównie z punku widzenia mam, które po długim okresie opieki nad dziećmi napotykają trudności w odnalezieniu się na rynku pracy – mówi wicemarszałek Renata Janik.

Śr., 6 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn