Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków w programie zapewniającym darmowy Internet dla samorządów

Nabór wniosków w programie zapewniającym darmowy Internet dla samorządów fotolia.pl

Komisja Europejska ogłosiła właśnie datę kolejnego naboru wniosków w ramach programu WiFi4EU. Nabór zostanie otwarty 19 września 2019 r. punktualnie o godzinie 13:00:00 na portalu www.wifi4eu.eu

Inicjatywa WiFi4EU kierowana jest do jednostek samorządu terytorialnego i ma na celu zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu w przestrzeni publicznej. Chodzi o miejsca takie, jak: parki, place, biblioteki, ośrodki zdrowia itp. Dostęp realizowany będzie za pośrednictwem tzw. hot-spotów WiFi, które mogą być uruchomione przez gminę, stowarzyszenie gmin, miasta na prawie powiatu w ramach dofinansowania zapewnionego przez program.

W ramach tego programu WiFi4EU jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o przyznanie specjalnych bonów przeznaczonych na sfinansowanie budowy punktów dostępu do Internetu. Wartość każdego bonu to maksymalnie 15 tyś euro. 

Przypominamy także, że nabór wniosków odbywa się na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy” - należy pamiętać, że w celu ubiegania się o dofinasowanie w ramach programu trzeba złożyć aplikację, jak najszybciej po otwarciu naboru, klikając na odpowiedni przycisk dostępny na koncie użytkownika, po zalogowaniu się na stronie www.wifi4eu.eu. Dlatego o możliwości skorzystania z dofinansowania będzie decydował termin złożenia wniosku. Wnioski z poprzedniej edycji rozeszły się w pierwszych 2 sekundach (!) naboru.

Źródło: MC

Sob., 14 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek