Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dolnośląskie. Pieniądze na gospodarkę wodno-ściekową

Dolnośląskie. Pieniądze na gospodarkę wodno-ściekową fotolia.pl

Gminy dolnośląskie oraz ich ich jednostki organizacyjne, związki i stowarzyszenia do 23 września mają czas na złożenie swoich wniosków w konkursie ogłoszonym przez zarząd województwa w ramach działania 4.2 Gospodarka wodno-ściekowa, dolnośląskiego regionalnego programu operacyjnego. Konkurs kierowany jest do wnioskodawców spoza trzech obszarów regionu objętych mechanizmem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

W ramach konkursu finansowane będą przedsięwzięcia polegająca na budowie, rozbudowie, przebudowie i/lub modernizacji zbiorczych systemów odprowadzania i oczyszczania ścieków komunalnych w aglomeracjach od 2 do 10 tys. RLM. Elementami projektów mogą być: sieci kanalizacji sanitarnej, oczyszczalnie ścieków, inwestycje w zakresie instalacji służących do zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych (innego niż składowanie), jako element projektu, oraz inne urządzenia do oczyszczania, gromadzenia, odprowadzania i oczyszczania ścieków – również jako element projektu.

Ile można pozyskać?

Na wsparcie projektów w konkursie zarząd województwa przeznaczył 31,4 mln zł. Projekt musi mieć wartość co najmniej 100 tys. zł. Poziom dofinansowania dla przedsięwzięć, które nie są objęte pomocą publiczną wynosi 85 proc. Z dokumentacja konkursową można zapoznać się tutaj.

Niedz., 11 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża