Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe zasady naboru projektów PPP do wsparcia przez MIiR

Nowe zasady naboru projektów PPP do wsparcia przez MIiR fotolia.pl

Od 1 września 2018 r. zaczną obowiązywać nowe zasady naboru projektów PPP do wsparcia przez doradców zewnętrznych finansowanych z budżetu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Celem wprowadzenia nowych zasad jest zwiększenie efektywności wsparcia. Nowe zasady przewidują konieczność przeprowadzenia konsultacji rynkowych przed zgłoszeniem projektu do Ministerstwa oraz częściową odpłatność kosztów usług doradczych finansowanych przez MIiR.

Od 1 września br. promotorzy zgłaszanych do naboru projektów powinni dysponować wynikami konsultacji rynkowych. Raport z konsultacji powinien być załączony do formularza zgłoszeniowego projektu. Brak weryfikacji wstępnych założeń projektowych w konsultacjach rynkowych był dotąd najczęściej powtarzającym się powodem uniemożliwiającym MIiR pozytywną ocenę zgłaszanych projektów. Postawienie tego nowego wymogu pomoże promotorom w lepszym przygotowaniu projektu przed zgłoszeniem go do MIiR. Zgodnie z dotychczasową praktyką przedstawiciele MIiR będą służyć pomocą, doradztwem oraz przykładową dokumentacją do wykorzystania w celu przeprowadzenia konsultacji rynkowych dla planowanego projektu PPP. 

Zgodnie z nowym podejściem do udzielania wsparcia bezpośredniego, promotorzy projektów będą również uczestniczyć finansowo w kosztach doradztwa. MIiR sfinansuje je w 90%, 10% natomiast pokryje promotor. Powyższa zasada nie obowiązuje promotorów, którzy pokrywają koszty usług doradczych środkami budżetu państwa. 

Tak jak do tej pory, do naboru mogą być zgłaszane projekty z dowolnych sektorów, których wartość nakładów inwestycyjnych wynosi co najmniej 20 mln zł brutto.

Zasady naboru zostały szczegółowo opisane w nowym regulaminie. Wraz z regulaminem aktualizacji uległ  formularz zgłoszeniowy oraz inne załączniki do regulaminu.

Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj

Sob., 25 Sp. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska