Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pieniądze na szkolenia urzędników gospodarki przestrzennej

Pieniądze na szkolenia urzędników gospodarki przestrzennej fotolia.pl

Jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki i stowarzyszenia mogą powalczyć w ogłoszonym przez resort rozwoju konkursie dotyczącym organizacji szkoleń dla pracowników administracji publicznej z zakresu dostępności przestrzeni i budynków dla osób z niepełnosprawnościami. Ministerstwo zarezerwowało na ten cel 2 mln zł z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwów (działanie 2.19) i finansuje 100 proc. kosztów kwalifikowanych. wnioski można składać od 30 kwietnia do 21 maja br.

Resort chce objąć szkoleniami łącznie 1,5 tys. osób z każdego województwa z 600 jednostek. I tyle musi objąć projekt. A na jego realizację będzie nie więcej niż 18 miesięcy. Wnioskodawca ma opracować własną ofertę szkoleniową, ale na podstawie dostępnych publikacji, w tym publikacji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa „Standardy dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami mając na uwadze koncepcję uniwersalnego projektowania”, „Projektowanie bez barier” – wytyczne Fundacji Integracja, „Standardy dostępności dla miasta Gdyni” opracowane przez Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej.

Od potencjalnego wnioskodawcy lub jego partnera oczekuje się, że posiada udokumentowane doświadczenie "w należytym zorganizowaniu i przeprowadzeniu co najmniej trzech szkoleń i/lub warsztatów w zakresie dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami, w tym projektowania uniwersalnego dla łącznie minimum 60 osób w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu złożenia wniosku (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie)."

Więcej na temat konkursu tutaj.

Źródło: power.gov.pl

Sob., 31 Mrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża