Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Małopolska na sportowo” – to będzie aktywny rok

„Małopolska na sportowo” – to będzie aktywny rok fotolia.pl

Turnieje piłki nożnej dla dzieci, zmagania seniorów w karate czy wyścigi na BMX-ach – to tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się w tym roku dzięki dotacjom przyznanym przez samorząd województwa w ramach programu "Małopolska na sportowo". W sumie na ten cel przeznaczono w tym roku aż 1 mln 666 tys. zł.

W 2018 roku w Małopolsce po raz kolejny nie zabraknie wyjątkowych wydarzeń sportowych, z których skorzystają nie tylko mieszkańcy, ale też osoby z całej Polski, a nawet zagranicy. Przyznane właśnie dotacje pochodzące z budżetu województwa pozwolą na organizację 126 ciekawych wydarzeń, które odbędą się we wszystkich zakątkach naszego regionu – mówi Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa za obszar sportu.

W tym roku kolejny raz zostały dofinansowane wydarzenia o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Kto będzie mógł z nich skorzystać? Praktycznie wszyscy zainteresowani, gdyż zorganizowane zostaną eventy skierowane zarówno do dzieci, jak i seniorów, ale też studentów małopolskich uczelni czy osób z niepełnosprawnościami.

Pełna lista dofinansowanych wydarzeń jest dostępna w załączniku.

Źródło: www.malopolska.pl

Pt., 9 Lt. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś