Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lubuskie: pieniądze na edukację dorosłych

Lubuskie: pieniądze na edukację dorosłych fotolia.pl

Projekty w ramach działania 8.5 Doskonalenie umiejętności zawodowych osób dorosłych lubuskiego RPO będą mogły składać od 29 grudnia samorządy lubuskie oraz ich jednostki organizacje, a także stowarzyszenia i porozumienia. Możliwe jest do pozyskania 85 proc. dofinansowania z UE i ewentualnie 5 proc. z budżetu państwa. Ogółem zarząd województwa przeznaczył na konkurs 5,8 mln zł.

Typ przedsięwzięć, tzw. rozwojowych, jest ściśle określony. Projekty mają dotyczyć wsparcia zwłaszcza osób w wieku 50 lat i więcej, osób z niepełnosprawnościami, osób o niskich kwalifikacjach, osób zamieszkujących tereny wiejskie, chcące podnosić swoje umiejętności, wiedzę i kompetencje zawodowe poprzez udział w edukacji formalnej i pozaformalnej (kwalifikacyjnych kursach zawodowych i kursach umiejętności zawodowych), uwzględniających popytowy system dystrybucji usług rozwojowych.

Projekty będą realizowane w ramach interwencji nr 118 – Lepsze dopasowywanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwianie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacnianie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości, w tym poprzez mechanizmy prognozowania umiejętności, dostosowania programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.

Więcej na temat konkursu można dowiedzieć się tutaj.

Źródło: rpo.lubuskie.pl

Sob., 2 Gr. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża