Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pieniądze na termomodernizację budynków wielorodzinnych

Pieniądze na termomodernizację budynków wielorodzinnych fotolia.pl

Spółdzielnie i wspólnoty samorządowe z obszarów realizacji mechanizmu ZIT miast wojewódzkich (z wyłączeniem Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego) oraz z miast subregionalnych wskazanych w kontraktach terytorialnych i z miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze, mogą zgłosić swoje projekty w naborze wniosków, który z końcem marca ogłosi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Będzie to konkurs w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w działaniu 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach. Wnioski będzie można składać do 29 maja. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na listopad br.

Przedmiotem konkursu jest dofinansowanie projektów tzw. głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkaniowych. Na dofinansowanie przeznaczono 300 mln zł. Poziom maksymalnego dofinansowania ustalono na 75 proc. kosztów kwalifikowanych do refundacji. Wartość przedsięwzięcia kierowanego na konkurs musi wynosić co najmniej 3 mln zł.

Zainteresowanych naborem odsyłamy do lektury dokumentacji konkursowej zamieszczonej TUTAJ.

Źródło: poiis.nfosigw.gov.pl

Niedz., 19 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża