Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

POWER, edukacja: konkurs na programy kursów zawodowych

POWER, edukacja: konkurs na programy kursów zawodowych fotolia.pl

Do 1 lutego resort edukacji czeka na wnioski konkursowe o dofinansowanie dla projektów dotyczących zwiększenie oferty pozaszkolnych form kształcenia i uczenia się dorosłych poprzez opracowanie modelowych programów kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Chodzi o opracowanie programów kursów zawodowych dla 10 obszarów kształcenia.

Lista potencjalnych wnioskodawców jest długa. Do składania wniosków dopuszczone są m.in. jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne oraz stowarzyszenia i związki jednostek samorządu terytorialnego. Wnioskodawcą może być podmiot publiczny lub niepubliczny posiadający doświadczenie w tworzeniu szkolnych programów nauczania dla zawodów i/lub programów kursów zawodowych pozwalających na uzyskanie formalnych kwalifikacji. Podmiot ubiegający się o dofinansowanie, powinien wskazać, że w ostatnich 5 latach opracował: 10 szkolnych programów nauczania lub 3 programy KKZ od momentu wprowadzenia możliwości organizacji kwalifikacyjnych kursów zawodowych. 

Więcej na temat kokursu, w tym odpowiedzi na zadawane pytania można znaleźć tutaj: http://www.efs.men.gov.pl/index.php/fundusze/konkursy/konkurs-nr-powr-02-14-00-ip-02-00-001-16/2173-materialy-spotkanie-inforamcyjne-dotyczace-konkursu-21-01-2015-r .

Źródło: efs.men.gov.pl

Pt., 29 St. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża