Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ponad 265 mln zł na modernizację energetyczną budynków i budowę dróg w Małopolsce

Ponad 265 mln zł na modernizację energetyczną budynków i budowę dróg w Małopolsce fotolia.pl

Ruszyły dwa nabory kart projektów dla poszczególnych małopolskich subregionów: tarnowskiego, sądeckiego, podhalańskiego, Małopolski Zachodniej oraz Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. Konkursy dotyczą budowy i przebudowy dróg (w tym także obwodnic) oraz modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej.

Kto może starać się o środki?

W zakresie modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej o środki mogą ubiegać się: jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną, jednostki naukowe, uczelnie, instytucje kultury, podmioty lecznicze działające w publicznym systemie ochrony zdrowia, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne kościołów i związków wyznaniowych.

Karty projektu na budowę i rozbudowę dróg mogą za to składać: jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia oraz jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną.

Nabór kart projektów to konieczny etap przedkonkursowy!

Nabór kart projektów jest elementem etapu przedkonkursowego, który poprzedza i warunkuje przeprowadzenie właściwej procedury konkursowej. Jego celem jest dokonanie wstępnej, ale za to koniecznej weryfikacji projektów subregionalnych, które następnie będą mogły ubiegać się o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (ale tylko po przystąpieniu do naboru kart projektów).

Gdzie i do kiedy można składać karty projektu?

Karty projektu należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w terminie: od 26 października br. do 27 listopada br. do godziny 15:00.

Szczegółowe informacje oraz Regulaminy wstępnej kwalifikacji projektów subregionalnych w ramach RPO WM są dostępne pod linkami znajdującymi się na stronie http://www.fundusze.malopolska.pl/

Źródło: fundusze.malopolska.pl

Pt., 30 Prn. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa