Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Fundusze na walkę z COVID-19 z programu Polska–Białoruś–Ukraina

Fundusze na walkę z COVID-19 z programu Polska–Białoruś–Ukraina fot. pixabay.com

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, Centralny Szpital Rejonowy Zhabinka na Białorusi oraz Rada Okręgowa Sokal na Ukrainie otrzymają 200 tysięcy euro na zakup sprzętu ratującego życie. Środki pochodzą z programu Polska–Białoruś–Ukraina i zostaną wypłacone w ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego.

Cztery jednostki współpracują ze sobą w projekcie „Na ratunek. Poprawa dostępności do świadczeń medycznych w stanach zagrożenia życia poprzez współdziałanie struktur ratownictwa medycznego na obszarze przygranicznym Polski, Białorusi i Ukrainy”.

Już w kwietniu na walkę z epidemią COVID-19 i jej skutkami z programu Polska–Białoruś–Ukraina przeznaczono 3 miliony euro. Projekt „Na ratunek” jest pierwszym, który korzysta z tego wsparcia. Wkrótce zostaną zawarte kolejne umowy.

Ponadto dzięki dodatkowym funduszom pochodzącym od partnerów zostaną zakupione między innymi: środki ochrony osobistej oraz sprzęt medyczny, w tym: respiratory, specjalistyczne łóżka szpitalne, mobilne napromieniacze bakteriobójcze, plazmowy sterylizator powietrzny czy kardiomonitory.

- Szczególnie teraz, kiedy powoli zaczynają otwierać się granice, ważne jest, abyśmy z państwami graniczącymi wspólnymi siłami zwalczali panującą epidemię i jej skutki. Wspólna praca, wymiana doświadczeń , a w szczególności dostęp do niezbędnego sprzętu, są szczególnie ważne, by móc skutecznie walczyć z COVID-19 – mówi Anna Gembicka, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Dzięki temu wsparciu pacjenci niezależnie od narodowości będą sprawnie diagnozowani i leczeni z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Źródło: MFiPR

Czw., 9 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska