Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Trójmieście działają już pierwsze kabiny odkażające

W Trójmieście działają już pierwsze kabiny odkażające fot. pixabay.com

Dwie kabiny odkażające umieszczone na zewnątrz działają od 29 maja w Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sopocie. To pierwsze tego typu rozwiązanie, które dba o bezpieczeństwo personelu i pacjentów. W sumie kabiny kosztowały blisko 40 tys. zł.

Kabiny znajdują się w dwóch różnych miejscach – jedna przy wejściu do budynku Pogotowia, która obsługiwać będzie pacjentów oraz pracowników pogotowia oraz druga w pomieszczeniu do odkażania karetek, która przeznaczona będzie wyłącznie dla załóg karetek.

Komory do dezynfekcji są obsługiwane bezdotykowo. Dysze zamgławiające uruchamiają się automatycznie po wejściu do kabiny. Całościowa dezynfekcja ma przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych patogenów. Każda z kabin ma 2,35m wysokości i 1,28m szerokości. Wyposażone są m.in. w wentylator, lampę antybakteryjną, aseptyczną wykładzinę medyczną – ścienną i podłogową, matę dezynfekcyjną podłogową, nasączoną płynem dezynfekcyjnym, łokciowy dozownik z płynem dezynfekcyjnym. Obie kabiny mają najazdy dla wózków inwalidzkich.

To pierwsze kabiny odkażające w Trójmieście.

Źródło: Miasto Sopot

Pon., 1 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn