Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wsparcie działań zapobiegających chorobom cywilizacyjnym w aspekcie nadwagi, otyłości i cukrzycy w województwie opolskim

Wsparcie działań zapobiegających chorobom cywilizacyjnym w aspekcie nadwagi, otyłości i cukrzycy w województwie opolskim fotolia.pl

Od 1 do 8 czerwca br. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów określonych dla Działania 8.1 Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie chorób cywilizacyjnych. O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się podmioty działające w obszarze pomocy i integracji społecznej, podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia – publiczne i prywatne, podmioty ekonomii społecznej oraz organizacje pozarządowe. 

W ramach przedmiotowego konkursu dofinansowane będą działania zapobiegające chorobom cywilizacyjnym w aspekcie nadwagi, otyłości i cukrzycy skierowane do osób w wieku 6-65 lat w zakresie:

  • badań przesiewowych, w tym również badań stężenia glukozy we krwi/test OGTT (Etap I),
  • multikomponentowej opieki nad osobą z nadwagą i otyłością, w skład której wchodzą 3 komponenty: dietetyczny, aktywności fizycznej oraz interwencji behawioralnych, mających na celu zmianę zachowań żywieniowych uczestnika (Etap II);
  • działań informacyjno – edukacyjnych, w tym „Edukacja na sportowo”, realizowanych w ramach etapu I i II.

Uzupełniająco mogą być realizowane działania edukacyjne (poradnictwo/szkolenia) skierowane do nauczycieli i pracowników OPS i PCPR.

Wnioskodawca zobligowany jest do uwzględnienia we wniosku o dofinansowanie projektu realizacji wszystkich etapów wsparcia wymienionych powyżej, przy czym zakres realizowanych działań musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika projektu.   

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wynosi 94,5%, w tym maksymalny udział budżetu państwa w finansowaniu wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 9,5%.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi: 6 298 247,00 PLN. W ramach przedmiotowego naboru przyjmowane będą tylko i wyłącznie tzw. „duże” projekty o wartości dofinansowania powyżej 100 tys. EURO.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Czw., 21 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba