Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Złóż wniosek o turnus rehabilitacyjny przez Internet

Złóż wniosek o turnus rehabilitacyjny przez Internet fotolia.pl

Od początku tego roku uruchomiono możliwość składana wniosków o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych przez Internet.

Do tej pory osoby niepełnosprawne, które starały się o dofinansowanie do turnusów i sprzętu ortopedycznego mogły złożyć stosowny wniosek jedynie w formie papierowej w urzędzie. Od 1 stycznia 2020 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umożliwia wszystkim wnioskodawcom składanie wniosków na wcześniej wymienione formy wsparcia także drogą elektroniczną.

Aby złożyć wnioski o przyznanie dofinansowania do turnusów i sprzętu ortopedycznego w formie elektronicznej należy skorzystać z darmowego Systemu Obsługi Wsparcia dostępnego pod adresem www.sow.pfron.org.pl. Za pomocą tej platformy osoby niepełnosprawne i jednostki działające na ich rzecz mogą elektronicznie składać wnioski o wsparcie finansowane przez PFRON, dystrybuowane przez jednostki samorządu terytorialnego. Do tej pory podpisanych zostało ponad 370 porozumień dotyczących przystąpienia do Systemu SOW. To oznacza, że elektroniczne wnioski można składać w wielu powiatach w Polsce.

Do złożenia wniosku potrzebny jest: dostęp do Internetu, konto w Systemie SOW oraz Profil Zaufany. Ci, którzy nie posiadają podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego, mogą wypełnić wniosek w systemie SOW, a następnie go wydrukować i dostarczyć do jednostki samorządu terytorialnego. Elektroniczny System jest dostępny dla każdego przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Osoby, które chcą złożyć wnioski w formie papierowej mogą tego dokonać w dni robocze bezpośrednio w urzędach jednostek samorządu terytorialnego.

Źródło: MRPiPS

Wt., 21 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek