Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W jakim regionie najczęściej korzystamy z usług fizjoterapeuty

W jakim regionie najczęściej korzystamy z usług fizjoterapeuty fotolia.pl

Krajowa Izba Fizjoterapii przeprowadziła badanie dotyczące usług fizjoterapeutycznych w Polsce. Podczas badania zadawano respondentom pytania, które łączyły stopień znajomości fizjoterapii wraz z częstotliwością jej korzystania.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że niespełna 5% społeczeństwa nie wie nic o fizjoterapii, zaś 50,1% Polaków nigdy nie skorzystało z usług fizjoterapeutycznych. Tylko 9% Polaków z usług fizjoterapeuty korzysta bardzo często, 14,5% wiele razy, 26,4% korzystało co najmniej raz z usług.

Najwięcej Polaków korzystało z usług fizjoterapeuty w województwach: opolskim 68,2%, warmińsko mazurskim 64,7% i zachodniopomorskim 59,5%, najmniej zaś w województwach: małopolskim 30,5%, kujawsko-pomorskim 38,4% oraz podlaskim 42,1%.

Średnio w Polsce z fizjoterapii korzysta 49,9% populacji. Dużo chętniej robią to kobiety (53,6%) niż mężczyźni, osoby w wieku 34-55 (55%), osoby korzystające z Internetu (53,3%), dobrze sytuowane oraz te ze średnim i wyższym wykształceniem. Podobnie jak w przypadku znajomości zawodu, tak i w przypadku poziomu korzystania wyniki w miastach są znacznie powyżej średniej, podczas gdy na wsi jest to zaledwie 36%.

Źródło: KIF

Pt., 1 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek