Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Początkiem października VII Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

Początkiem października VII Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych fotolia.pl

3-5 października br., w Krakowie, pod hasłem „Pacjent nie wybiera” odbędzie się VII Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych.

Kongres to coroczne spotkanie ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, medyków zrzeszonych w służbach mundurowych a także wszystkich osób zainteresowanych medycyną ratunkową i ratownictwem medycznym.

Wydarzenie to rokrocznie gromadzi kilkaset osób, nieustannie pracujących nad swoim rozwojem zawodowym, którzy przez trzy dni mają okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wykładach, warsztatach i dyskusjach, wymieniać się informacjami i doświadczeniem.

Ze względu na dużą interdyscyplinarność zawodu ratownika wszechstronny musi być także program naukowy konferencji. W tym roku organizatorzy skupiają się na kardiologii, pediatrii, działaniach medycznych w czasie kryzysów humanitarnych, ścisłej współpracy zespołów ratownictwa medycznego z innymi służbami, w tym jednostkami specjalnymi działającymi w sytuacjach kryzysowych i terrorystycznych. Nie zabraknie również aspektów prawnych istotnie ważnych w pracy ratowników a także przykładów z codziennej praktyki.

Wśród wykładowców znajdą się osoby z doświadczeniem w pracy w zespołach wyjazdowych, szpitalnych oddziałach ratunkowych, na zagranicznych misjach humanitarnych czy pokojowych, zawodowych i ochotniczych jednostek ratowniczych oraz lotniczych zespołów ratownictwa medycznego. Grono wykładowców zasilą także osoby z zagranicy, w tym z innych krajów europejskich, z Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej czy Australii, które przedstawią problematykę współpracy ratowników cywilnych z medykami służb mundurowych oraz działań w misjach humanitarnych, na podstawie doświadczeń międzynarodowych.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są tutaj: https://www.ratownicymedyczni.com/ 

Źródło: ratownicymedyczni.com oraz medexpress.pl

Sob., 31 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa