Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bezpłatnie przebadaj płuca - rusza akcja "Dni Spirometrii w Polsce"

Bezpłatnie przebadaj płuca - rusza akcja fotolia.pl

Od najbliższego poniedziałku do soboty w całej Polsce obchodzone będą Dni Spirometrii 2018. Ich celem jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowia oddechowego, które są m.in. następstwem zanieczyszczenia powietrza smogiem. Dlatego zaplanowano akcję bezpłatnych badań płuc.

Aby zwrócić uwagę Polaków na problemy zdrowia oddechowego 1 października br. odbędą się Dni Spirometrii. Kampania HEALTHY LUNGS FOR LIFE to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP.

Bezpłatne badania spirometryczne będą oferowane pacjentom w zarejestrowanych placówkach medycznych, w terminie 01 – 06 października 2018 Obecna edycja dni spirometrii jest poświęcona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Wiedza, jak i czym oddychamy wpływa bezpośrednio na zachowania i nawyki prozdrowotne. Pojawiające się duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania nie są przez świadomych pacjentów bagatelizowane, gdyż wiedzą, że zaburzenia czynnościowe układu oddechowego mogą być objawami zaostrzenia astmy i POCHP.

Więcej informacji na temat wydarzenia, znajdziecie Państwo tutaj.

Źródło: portalemedyczne.pl oraz astma-alergia-pochp.pl

Pt., 28 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa