Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lepsza opieka kompleksowa po zawale

Lepsza opieka kompleksowa po zawale fotolia.pl

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wraz z wiceministrem Zbigniewem Królem przedstawili propozycję zmian w opiece kompleksowej po zawale mięśnia sercowego. 

Minister Szumowski wyjaśnił, że te zmiany są odpowiedzią na postulaty środowiska kardiologicznego. Zgłaszali oni zbyt zbiurokratyzowane i twarde kryteria programu. „Chodziło o konkretne daty wizyt lekarskich po interwencji” – powiedział minister. – „Było to dopasowywanie pacjenta do rozporządzeń, a powinno być odwrotnie. To zmieniamy.”

Wiceminister Król wspomniał też o zmianie zakresu danych zbieranych do rejestrów. Polega ona na tym, że „można będzie uwzględniać informacje z danych po roku. Zawał jest chorobą nagłą i występująca w określonym czasie. Mamy bardzo dobre wyniki terapii. Natomiast chcemy jeszcze śledzić jego skutki odległe”.

Co się zmieni

Termin wizyty kontrolnej ma się odbyć w ostatnim dniu pobytu na oddziale lub do 10 dni od wypisu z oddziału (do tej pory było to 7-10 dni od wypisu z oddziału), aby świadczeniodawca nie musiał dostosowywać opieki do przepisów rozporządzenia, a do potrzeb pacjentów.

To świadczenie będzie dostępne również dla pacjentów, których leczenie zawału rozpoczęło się operacją kardiochirurgiczną.  

Dookreślone zostały wskaźniki, które świadczeniodawcy muszą sprawozdawać do Ogólnopolskiego Rejestru Ostrych Zespołów Wieńcowych. 

Źródło: gov.pl

Śr., 30 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun