Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O zdrowiu w województwie pomorskim

O zdrowiu w województwie pomorskim fotolia.pl

Rola Jednostek Samorządu Terytorialnego w profilaktyce chorób zakaźnych – to temat konferencji, która odbędzie się w środę, 15 listopada br. o godz. 11.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, przy ulicy Okopowej 21/27 w Gdańsku.

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego „Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka” i zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pana Mieczysława Struka. Partnerami merytorycznymi spotkania są organizacje działające na rzecz zdrowia: Stowarzyszenie Parasol dla Życia oraz Fundacja Aby Żyć.

Celem spotkania jest przedstawienie samorządom z województwa pomorskiego założeń Regionalnego Programu Szczepień przeciwko pneumokokom dla dorosłych i zachęcenie do udziału w tym przedsięwzięciu.

Podczas konferencji o priorytetach zdrowotnych w profilaktyce chorób zakaźnych opowie dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz z Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Koncepcję Regionalnego Programu Szczepień przeciwko pneumokokom przedstawi lek. med. Jolanta Wierzbicka, Kierownik Referatu Strategii i Programów Zdrowotnych Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W spotkaniu udział weźmie także przedstawiciel Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, Daniel Veltze, który poruszy kwestię efektywności programów profilaktyki szczepionkowej.

Spotkanie zakończy się dyskusją otwartą na temat roli samorządów i innych instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych w poprawie zdrowia mieszkańców województwa pomorskiego, a także możliwości pozyskiwania alternatywnych źródeł dofinansowanie na programy polityki zdrowotnej.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele mediów, samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego województwa pomorskiego, radni, oraz środowisko medyczne i pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Początek spotkania o godzinie 11.00.

Sob., 11 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska