Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Łódź o zdrowiu

Łódź o zdrowiu fotolia.pl

Rola Jednostek Samorządu Terytorialnego w profilaktyce chorób zakaźnych – to temat konferencji, która odbędzie się w poniedziałek, 23 października w Urzędzie Miasta w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego „Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka” i zostało objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanny Zdanowskiej.

Partnerami merytorycznymi spotkania są organizacje działające na rzecz zdrowia: Stowarzyszenie Parasol dla Życia oraz Fundacja Aby Żyć. Celem spotkania jest podsumowanie działań profilaktyki zdrowotnej, jakie dotychczas realizowane były przez Urząd Miasta, a także przedstawienie programów, które w najbliższym czasie będą wdrażane wśród najmłodszych i starszych mieszkańców miasta.

Podczas konferencji o priorytetach zdrowotnych w profilaktyce chorób zakaźnych opowie prof. dr hab. med. Adam Antczak, specjalista chorób płuc, Kierownik Oddziału Klinicznego Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej oraz Prorektor ds. Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. O planowanych akcjach szczepień finansowanych przez Urząd Miasta opowie Iwona Iwanicka, p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, natomiast efekty dotychczas wdrażanych programów profilaktycznych przedstawi dr Anna Guzek, Kierownik Oddziału Nadzoru Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

W spotkaniu udział weźmie także przedstawiciel Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi, który poruszy kwestie związane z możliwością uzyskania dofinansowania ze środków NFZ na działania w obszarze zdrowia.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego województwa łódzkiego, radni, przedstawiciele środowiska medycznego oraz przedstawicie Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Początek spotkania o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Czw., 19 Prn. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska