Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program "Odpowiedzialni Społecznie"

Program fotolia.pl

Celem głównym Programu jest podejmowanie i wspieranie działań w zakresie dobroczynności, w tym udzielanie i wspieranie pomocy społecznej i opieki socjalnej, a także wspieranie społeczeństwa w bieżących wyzwaniach społecznych podyktowanych aktualnie pojawiającymi się potrzebami. Z uwagi na trwający konflikt wojenny na terenie Ukrainy do celów Programu należą także sprawy związane z pomocą osobom dotkniętym tym konfliktem na różnych płaszczyznach.

Realizowane projekty muszą być zgodne z celami programu oraz w szczególności dotyczyć:

  1. Świadczenia pomocy kryzysowej, materialnej, humanitarnej i finansowej.
  2. Udzielania pomocy specjalistycznej (np. prawnej, psychologicznej, medycznej).
  3. Aktywizacji zawodowej, w tym poradnictwa zawodowego i podnoszenia kompetencji zawodowych.
  4. Wspierania programów edukacyjno-informacyjnych służących popularyzowaniu informacji istotnych ze względu na cele Programu oraz podejmowania działań edukacyjnych, w tym:
    1. prowadzenia nieodpłatnych kursów i szkoleń,
    2. organizowania seminariów, szkoleń, warsztatów, konferencji, debat, wykładów,
    3. inicjowania i prowadzenia programów, kampanii społecznych oraz edukacyjnych,
    4. tworzenia materiałów edukacyjnych zarówno w przestrzeni wirtualnej (np. media obywatelskie, portale, platformy, fora), jak i fizycznie.

Program przewiduje udzielanie wsparcia zarówno w Polsce jak i za granicą. Wkład własny nie jest obowiązkowy, ale podczas oceny merytorycznej wniosku brana jest pod uwagę jego zadeklarowana wartość oraz montaż finansowy uwzględniający różne źródła finansowania projektu.

Wnioskodawcami mogą być podmioty działające na rzecz dobra publicznego, niedziałające wyłącznie w celu osiągnięcia zysku, zarejestrowane na terenie RP i prowadzące działalność na terenie RP lub poza jej granicami. Mogą być nimi, m.in: stowarzyszenia, fundacje, szkoły, przedszkola, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego, kościelne osoby prawne, muzea, domy kultury, biblioteki, inne instytucje kultury, podmioty lecznicze, domy dziecka oraz inne organizacje/instytucje.

Organizatorem programu jest Fundacja Totalizatora Sportowego. Nabór trwa do 31 grudnia 2024 lub wcześniejszego wyczerpania środków. Więcej informacji na temat programu znajduje się TUTAJ.

Źródło: Fundacja Totalizatora Sportowego

Pt., 1 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś