Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs dla naukowców i dziennikarzy o nagrodę im. prof. Elżbiety Tarkowskiej – zgłoszenia do 20 września

Konkurs dla naukowców i dziennikarzy o nagrodę im. prof. Elżbiety Tarkowskiej – zgłoszenia do 20 września fotolia.pl

W IV edycji konkursu o nagrodę im. prof. Elżbiety Tarkowskiej powalczą autorzy prac naukowych, instytucje i towarzystwa naukowe, autorzy materiałów dziennikarskich, wydawcy prasowi, radiowi, telewizyjni i internetowi, oraz stowarzyszenia zrzeszające dziennikarzy. Tematem prac jest problematyka ubóstwa i wykluczenia społecznego. Prace można nadsyłać do 20 września.

Prace konkursowe powinny mieć szczególne znaczenie dla kształtowania debaty publicznej w Polsce w temacie ubóstwa i wykluczenia społecznego.

Nagroda w konkursie przyznawana jest w dwóch kategoriach:

  •        Autorska (współautorska) praca naukowa z zakresu nauk społecznych o problemach ubóstwa i wynikającego z niego wykluczenia społecznego ogłoszona w 2019 lub 2018 roku. Praca powinna zostać opublikowana w języku polskim jako recenzowana monografia naukowa, recenzowany artykuł w polskim czasopiśmie naukowym albo rozdział w recenzowanej monografii zbiorowej.
  •        Autorski (współautorski) materiał prasowy/ medialny dotyczący problematyki przezwyciężenia ubóstwa i wykluczenia społecznego, opublikowany w prasie, radiu, telewizji lub przez wydawcę internetowego w I półroczu 2020 roku lub 2019 roku.

Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu powołaną przez organizatorów. Wręczenie nagród odbędzie się w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/ogloszenie-konkursu-o-nagrode-im-profesor-elzbiety-tarkowskiej--edycja-iv

Źródło: MRPiPS

Czw., 17 Wrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska