Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Sami-Dzielni! - razem przeciw COVID-19” – ruszył nabór wniosków o grant

„Sami-Dzielni! - razem przeciw COVID-19” – ruszył nabór wniosków o grant fotolia.pl

Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Społeczny, o wartości 55 mln zł, przygotowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego to szeroki wachlarz oferowanego wsparcia, złożony z modułów obejmujących obszary szczególnie ważne w działalności placówek wspomagających lub zabezpieczających osoby najbardziej potrzebujące.

Od 21 sierpnia rozpoczął się nabór wniosków o grant w ramach projektu pn. „Sami-Dzielni! - razem przeciw COVID-19”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników placówek opieki całodobowej w województwie małopolskim w związku z zagrożeniem i skutkami koronawirusa.

W ramach zadania rozdysponowane zostanie niemal 8 mln zł w formie grantów dla JST, które zostaną przeznaczone na przygotowanie miejsc do ewakuacji mieszkańców placówek opieki całodobowej lub miejsc czasowego pobytu tych osób poza placówką. Środki będzie można przeznaczyć również na zakup sprzętu i akcesoriów umożliwiających kontakt on-line mieszkańców i personelu placówek z otoczeniem, w szczególności z rodziną.

O grant mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego oraz miasta na prawach powiatu. W ramach oferowanego wsparcia nie jest wymagany wkład własny. Nabór trwa od 21.08.2020 do 09.09.2020 roku. Realizatorem projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Szczegółowe informacje o zasadach ubiegania się o granty znajdą Państwo na stronie internetowej www.rops.krakow.pl, w zakładce „Małopolska Tarcza Antykryzysowa” – Moduł 4”.

Źródło: www.malopolska.pl

Czw., 20 Sp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś