Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dotacja na opiekę nad dziećmi do lat 3

Dotacja na opiekę nad dziećmi do lat 3 fotolia.pl

Na początku września br. rusza nabór wniosków dla JST na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania X.1 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.

W ramach przedmiotowego konkursu wsparciem zostaną objęte działania ułatwiające powrót na rynek pracy osobom sprawującym opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 poprzez:

  • tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie instytucjonalnej, czyli żłobków, klubów dziecięcych oraz opiekuna dziennego;
  • aktywizację zawodową osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 m.in. w formie doradztwa zawodowego, doradztwa indywidualnego oraz pośrednictwa pracy - szkoleń.

W ramach jednego projektu zakłada się obligatoryjne wykorzystanie pierwszego instrumentu w postaci utworzenia miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz fakultatywne wykorzystanie drugiego instrumentu w postaci aktywizacji zawodowej w przypadku, gdy wynika to ze zdiagnozowanych potrzeb osób pozostających bez zatrudnienia.

O dofinansowanie mogą ubiegać wszystkie podmioty, spełniające następujący wymóg wynikający ze szczegółowego kryterium dostępu wskazanego w Regulaminie konkursu:

  • Wnioskodawca jest jednostką sektora finansów publicznych - Realizacja projektu w zakresie tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie instytucjonalnej jest możliwa jedynie przez jednostki sektora finansów publicznych mających siedzibę na terenie gminy, w której tworzone są miejsca opieki.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi: 1 881 247,69 EUR co stanowi 8 402 404,68 PLN. Maksymalny poziom dofinansowania to 91%, natomiast minimalny poziom wkładu własnego to 9%.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego

Czw., 23 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba