Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Weź udział w szkoleniu online „Dostępność – aspekty architektoniczne i cyfrowe”

Weź udział w szkoleniu online „Dostępność – aspekty architektoniczne i cyfrowe” fotolia.pl

„Dostępność – aspekty architektoniczne i cyfrowe” to bezpłatne szkolenie online, dedykowane pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, na której zapraszają Związek Powiatów Polskich o Ministerstwo Cyfryzacji. Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca 2020 roku o godzinie 9:00.

W ostatnich latach administracja rządowa położyła duży nacisk na kwestie związane z zapewnieniem szeroko pojętej dostępności przez cały sektor publiczny – podstawowym dokumentem programowym w tym zakresie jest uchwała Rady Ministrów z dnia 17 lipca 2018 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Dostępność Plus. Legislacyjnym efektem tego zainteresowania było uchwalenie podstawowych dla dostępności regulacji prawnych: ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Przepisy tych ustaw nakładają obowiązki, których niezrealizowanie może się wiązać z określonymi konsekwencjami – w tym z konsekwencjami finansowymi, stąd też warto szczegółowo zapoznać się z postanowieniami tych aktów prawnych i propozycją ich interpretacji. Szkolenie ma na celu zaprezentowanie przedmiotowej problematyki oraz omówienie niejasności, dzięki czemu co najmniej część wątpliwości powinna zostać rozwiana.

Dedykujemy je w szczególności sekretarzom, kierownikom wydziałów organizacyjnych, wyznaczonym już lub przyszłym koordynatorom dostępności, osobom odpowiedzialnym za prowadzenie BIP, informatykom, obsłudze prawnej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia 

Na zgłoszenia oczekujemy do 23 czerwca 2020 roku.

Po upływie tego terminu zarejestrowane osoby otrzymają mailowo szczegóły techniczne dotyczące wzięcia udziału w szkoleniu.

Szczegółowy program szkolenia znajduje się tutaj.

Pt., 19 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn