Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Duża szansa dla wolontariuszy z Wrocławia. Ruszają dwa konkursy

Duża szansa dla wolontariuszy z Wrocławia. Ruszają dwa konkursy fotolia.pl

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego organizuje dwa konkursy, w których udział mogą wziąć wolontariusze działający na terenie Wrocławia. Do 24 stycznia 2020 roku można  przesyłać zgłoszenia do „Ośmiu Wspaniałych” oraz „Wrocławskich Obliczy Wolontariatu”.

Do konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” może zgłosić się każdy – fundacja, stowarzyszenie, osoby prywatne czy grupy nieformalne. Grunt, by byli to wolontariusze, którzy ukończyli 18 lat i którzy aktywnie działają na terenie Wrocławia. Formuła konkursu pozwala na wyróżnienie osób indywidualnych, grup wolontariuszy składających się z min. 3 osób oraz rodzin. Edycja, która odbędzie się w 2020 roku będzie trzecią jego odsłoną.

Z kolei „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest wyróżnienie postaw zaangażowania w społeczne inicjatywy. W tym przypadku uczestników konkursu (zarówno indywidualnych jak i grupy) mogą zgłaszać szkoły, organizacje pozarządowe i instytucje.

Kolejnym etapem konkursu będzie rozmowa z kandydatami, którą przeprowadzą przedstawiciele wrocławskich instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz nauczyciele. Uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów konkursów odbędzie się w połowie marca.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 71 77 24 990 lub 71 77 24 991 (Miejskie Centrum Wolontariatu) lub na stronie: www.wolontariat.wroclaw.pl

Źródło: Miasto Wrocław

Pt., 3 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn