Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Mieszkanie dla absolwenta” – pięcioro absolwentów UMK w Toruniu odebrało klucze

„Mieszkanie dla absolwenta” – pięcioro absolwentów UMK w Toruniu odebrało klucze fotolia.pl

Prezydent Torunia, Michał Zaleski wręczył klucze do mieszkań dla pięciorga absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. To rezultaty programu „Mieszkanie dla absolwenta”, który realizowany jest od 2015 roku.

To piąta edycja programu, w ramach którego najlepsi absolwenci toruńskich uczelni, którzy zdecydowali się na podjęcie pracy w Toruniu otrzymują klucze do pełnostandardowych mieszkań. Od początku działania programu przekazano już klucze do 23 mieszkań. W roku 2019 przekazane mieszkania znajdują się przy ulicach św. Józefa, Podgórnej, Fałata, Bankowej i Gagarina.

By móc wziąć udział w programie, należy być absolwentem jednej z toruńskich uczelni (i ukończyć ją z wysokimi wynikami w nauce) oraz podjąć pracę na terenie Torunia. Jak podkreśla prezydent miasta Michał Zaleski: Dzięki temu możemy liczyć, że ich umiejętności, wiedza, inteligencja będą pracowały na rzecz naszego miasta.

Każdy, kto chce wziąć udział w programie, musi spełniać następujące warunki:

  • posiadać status absolwenta uczelni wyższej mającej siedzibę w Toruniu, ukończyć studia stacjonarne lub niestacjonarne drugiego stopnia lub jednolite magisterskie na wydziałach lub jednostkach organizacyjnych uczelni zlokalizowanych na terenie Torunia
  • nie ukończyć jeszcze 30. roku życia
  • być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, jeśli miejscem świadczenia pracy jest Toruń
  • ukończyć studia ze średnią ocen co najmniej 4,7
  • prowadzić działalność naukową lub artystyczną mogącą wnieść znaczący wkład w rozwój nauki lub sztuki, w szczególności wydali publikacje naukowe, dokonać zgłoszenia patentowego, przeprowadzić projekt badawczy lub prowadzić prelekcję na konferencjach naukowych
  • nie posiadać prawa własności lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego lub umowy najmu lokalu z mieszkaniowego zasobu GMT

W 2019 roku w programie złożono siedem wniosków. Klucze do mieszkań otrzymała piątka absolwentów: Jakub Siemianowski – absolwent matematyki ze średnią ocen 5,00, Sylwia Kowalska – absolwentka chemii, średnia ocen 4,88, Aleksandra Wiśniewska – absolwentka finansów i rachunkowości, średnia ocen 4,91, Klaudia Wesołowska – absolwentka chemii, średnia ocen 4,89, Joanna Szafran – absolwentka chemii, średnia ocen 4,74.

W ramach programu, umowy najmu są zawierane na okres maksymalnie 5 lat, jednak jeśli beneficjent programu zmieni w tym czasie miejsce pracy na inną miejscowość, umowa zostaje przerwana. Po pięciu latach wynajmu na wniosek absolwenta i po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Mieszkaniowej oraz merytorycznej Komisji RMT, Gmina będzie mogła zawrzeć umowy najmu na czas nieoznaczony.

Wnioski w programie można składać do 31 lipca każdego roku kalendarzowego.

Tegoroczne przekazanie kluczy odbyło się w jednym z mieszkań przekazanych absolwentom. Udział w symbolicznym przekazaniu wziął prezydent Torunia, wszyscy wyróżnieni wraz z najbliższymi, przedstawiciele magistratu, ZGM-u oraz mediów.

 

Pt., 29 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska