Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Seniorzy w Europie jutra – w ramach XI Forum III Wieku na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju

Seniorzy w Europie jutra – w ramach XI Forum III Wieku na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju fotolia.pl

W Europie proces starzenia następuje szybciej niż na innych kontynentach. Przewidywana, całkowita populacja Europy w 2020 roku wyniesie 743, 5 mln ludzi i może zmaleć do 708,4 mln ludzi w roku 2050. Prognozuje się, że w 2050 roku co trzeci Europejczyk będzie miał skończone 60 lat.

W Polsce, w ponad 38-milionowej populacji mieszkańców seniorzy w wieku 60+ stanowią aktualnie grupę przekraczającą 9 milionów osób i ta liczba ma tendencję rosnącą. Prognozuje się, że do roku 2050 osoby powyżej 60. roku życia będą stanowić 40 procent polskiego społeczeństwa.

Podczas panelu dyskusyjnego "Seniorzy w Europie jutra", który odbędzie się 5 września 2019 r. podczas XI Forum III Wieku w ramach XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju, paneliści postarają się odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Jak można zamienić to bezprecedensowe wyzwanie demograficzne, jakiego doświadcza Europa, w szanse dla wszystkich pokoleń?
  • Dlaczego starsi obywatele powinni angażować się w tworzenie i realizację polityki senioralnej na poziomie krajowym i na poziomie europejskim?
  • Jak mogą sprawić, by ich głos był słyszany w debatach nad strategiami, które  dotyczą seniorów?
  • Jakie wyzwania powinny podejmować organizacje pozarządowe działające na rzecz seniorów w zakresie aktywnej i odpowiedzialnej starości oraz solidarności i współpracy pomiędzy pokoleniami?

Źródło: SUTW

Pt., 23 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska