Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

6 milionów złotych na pomoc osobom bezdomnym

6 milionów złotych na pomoc osobom bezdomnym fotolia.pl

Pod koniec lutego wyłoniona została ostateczna lista podmiotów, które uzyskały dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”, który składa się z czterech modułów:

  • Profilaktyka,
  • Aktywizacja,
  • Infrastruktura,
  • Innowacyjność.

Do Wydziałów Polityki Społecznej trafiło 107 ofert, następnie 61 najwyżej ocenionych przekazano do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Łączna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosiła 8 988 643 zł.

Ostatecznie Komisja Konkursowa do dofinansowania na łączną kwotę 6 mln zł zarekomendowała 43 podmioty.

Szacuje się, że w Polsce jest ponad 33 tys. osób bezdomnych, z czego zdecydowana większość (83,5 proc.) to mężczyźni. Najwięcej przebywa w województwie mazowieckim (4 785 osób), śląskim (4 782) i pomorskim (3 319). Wśród osób bezdomnych najwięcej, bo ok. 80 proc., przebywa w placówkach instytucjonalnych, a niespełna 20 proc. poza nimi (w tzw. miejscach niemieszkalnych). Jak wynika z danych MRPiPS, najczęściej wskazywaną przez te osoby przyczyną bezdomności jest eksmisja (45 proc.) oraz konflikt rodzinny (36,39 proc.).

Najwięcej podmiotów otrzymało dofinansowanie na dostosowanie placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych do obowiązujących standardów (20 organizacji) oraz na prowadzenie działań aktywizujących skierowanych do osób niepełnosprawnych (18 organizacji).

Więcej informacji oraz rejestr podmiotów rekomendowanych do dofinansowania dostępny na stronie MRPiPS: https://www.gov.pl/web/rodzina/na-pomoc-bezdomnym

Źródło: MRPiPS

Pt., 1 Mrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska