Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Seminarium eksperckie dla rodziców z niepełnosprawnościami

Seminarium eksperckie dla rodziców z niepełnosprawnościami fotolia.pl

„Rodzice z niepełnosprawnościami” to seminarium eksperckie, którego celem będzie zapoznanie uczestników spotkania ze wstępnymi wynikami badań dot. rodziców z różnymi rodzajami niepełnosprawności w Polsce oraz zachęcenie do włączenia się w wypracowanie postulatów do Karty Praw Rodziców z Niepełnosprawnościami. Seminarium odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 11 w Warszawie.

Według danych GUS, w Polsce żyje prawie 350 tys. osób z niepełnosprawnościami, które wychowują dzieci. Do tej pory nasza wiedza na temat sytuacji tej grupy społecznej była bardzo niewielka. Jak wygląda codzienność rodziców z niepełnosprawnościami? Jakie są ich potrzeby i z jakimi trudnościami się mierzą? W jaki sposób ich wspierać, aby mogli pełniej cieszyć się z rodzicielstwa? Na te pytania odpowiedzą eksperci z Instytutu Spraw Publicznych podczas seminarium eksperckiego.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy się na nie zarejestować pod mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. (22) 556 42 92 do piątku 24 listopada. Przy rejestracji należy poprosić o formularz organizacyjny oraz wskazać grupę roboczą. Istnieje możliwość zwrotu kosztów podróży oraz zapewnienia opieki nad dziećmi podczas seminarium.

Program spotkania
11.00 – 12.00

  • Wprowadzenie
  • Przedstawienie wstępnych wyników badań projektu „Rodzicielstwo osób z niepełnosprawnościami. Diagnoza i potrzebne zmiany” (Dr Dorota Wiszejko-Wierzbicka (ekspertka ISP, Uniwersytet SWPS oraz Dr Mariola Racław (ekspertka ISP, ISNS UW))

12.00 – 12.15

  • Przerwa kawowa

12.15 – 14.00
Praca w grupach roboczych:

  • Rodzic i praca (godzenie obowiązków rodzinnych i zawodowych, uwarunkowania aktywności zawodowej)
  • Rodzic i instytucje (relacje z instytucjami, zasady udzielania i korzystania z usług)
  • Rodzic i służba zdrowia (opieka ginekologiczna i służba zdrowia - bariery i wyzwania)
  • Rodzice, relacje, więzi (zasady pomagania w środowisku rodzinnym oraz najbliższym otoczeniu społecznym)

Seminarium odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 11 w sali konferencyjnej Centrali ZUS na ul. Szamocka 3, 5, w Warszawie.

Źródło: isp.org.pl oraz niepelnosprawni.pl

Pt., 17 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa