Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Edukacja z ZUS

Edukacja z ZUS fotolia.pl

ZUS i Uniwersytet Jagielloński rozpoczynają współpracę w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej. W środę 25 października prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska i rektor UJ prof. Wojciech Nowak podpisali umowę o współpracy obu instytucji. Na jej podstawie rozwijane będą przedsięwzięcia naukowe i badawcze.

Uniwersytet Jagielloński zobowiązuje się do udziału we wspólnych projektach, takich jak konferencje naukowe poświęcone zagadnieniom ubezpieczeń społecznych, oraz do planowania wykładów na ten temat. Krakowska uczelnia będzie także promować projekt „Edukacja z ZUS".

Rektor UJ prof. Wojciech Nowak wskazał, że umowa otwiera pole do wspólnych badań w takich dziedzinach, jak prawo i ekonomia, a ich potencjał ocenił jako bardzo duży. Z kolei prof. Gertruda Uścińska  zaznaczyła, że z perspektywy ZUS ważna jest możliwość kształcenia na Uniwersytecie Jagiellońskim naszych pracowników oraz zapewnienia im dostępu do zasobów bibliotek uniwersyteckich.

- Baza danych ZUS  stwarza możliwość badań, od prac licencjackich, magisterskich,  po doktorskie na różnych kierunkach: zarządzaniu czy prawie – podkreślała prof. Gertruda Uścińska.

- Umowa z ZUS  jest idealnym materiałem badawczym w tak bardzo istotniej dla nas wszystkich materii, jak ubezpieczenia społeczne, bo dotykają każdego z nas – stwierdził prof. Wojciech Nowak.

Podpisanie umowy poprzedził wykład  prof. Gertrudy Uścińskiej o międzynarodowych standardach zabezpieczenia na starość. Po wykładzie prezes ZUS odpowiadała na pytania studentów.

Źródło: ZUS i UJ

Pt., 3 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun