Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Festiwal „Bez Barier” już niedługo

Festiwal „Bez Barier” już niedługo fotolia.pl

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach zapraszają na XVIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier – Święta Góra 2017”,  realizowany pod patronatem Starosty Gostyńskiego. W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych. 

Festiwal rozpocznie się o godz.10.00  w piątek 8 września 2017 r. w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez niepełnosprawnych artystów. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie się też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przygotowany będzie Punkt porad i stoisko z publikacjami.

W finale festiwalu będzie można obejrzeć koncert – niespodziankę oraz koncert laureatów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2017”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Oprócz uczestników konkursu do wspólnej zabawy na widowni organizatorzy zapraszają osoby niepełnosprawne i ich opiekunów oraz przyjaciół i rodziny.

Wydarzenie odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji o imprezie znajduje się tutaj.

Sob., 19 Sp. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska