Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Najlepszy Powiatowy Urząd Pracy jest w Gruziądzu

Najlepszy Powiatowy Urząd Pracy jest w Gruziądzu fotolia.pl

Sekretarz stanu Stanisław Szwed wziął udział w konferencji z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, która odbyła się w Katowicach. Podczas uroczystości wręczył wyróżnienia dla 16 Powiatowych Urzędów Pracy za uzyskanie w 2016 roku najwyższej skuteczności działań aktywizacyjnych, podejmowanych wobec osób bezrobotnych. Najlepszy w Polsce okazał się PUP w Grudziądzu.

Podczas konferencji wiceminister Szwed mówił o zapowiedzianym przez premier Beartę Szydło podniesieniu zasiłku dla bezrobotnych. - W tej chwili nie przesądzamy, czy jeszcze jest szansa, żeby to weszło w tym roku, bo to jest też kwestia budżetowa, ale na pewno od przyszłego, 2018 roku, zasiłek ten będzie podwyższony – mówimy o kwocie tysiąca złotych – powiedział wiceminister. Zwiększenie kwoty zasiłku jest częścią planu poprawy skuteczności działań urzędów pracy. Według wiceministra, po dotychczasowych działaniach rządu, takich jak podniesienie płacy minimalnej oraz wysokości stawki godzinowej, naturalne jest również podniesienie wysokości zasiłków.Obecnie zasiłek pobiera stosunkowo niewiele osób. – Uprawnienia do tego świadczenia ma ok. 12 do 14 proc. osób bezrobotnych, w zależności od regionu - wyjaśniał wiceminister Szwed.

Święto upamiętnia podpisanie przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami 27 stycznia 1919 roku. Obecnie ten dokument jest uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce.

Dziś struktura służb zatrudnienia obejmuje ponad 350 urzędów, które obsługują 16 województw i 379 powiatów. Od 2004 roku wchodzą one w skład Europejskich Służb Zatrudnienia, które mają za zadanie wspierać mobilność pracowników na europejskim rynku pracy.

Uczestnicy konferencji wysłuchali referatów: „Publiczne służby zatrudnienia – odkrywanie potęgi potencjału”, „Webinarium – nowoczesna forma poradnictwa i informacji na odległość” i „Współpraca publicznych służb zatrudnienia z pracodawcami – perspektywa pracodawcy”.

Źródło: mpips.gov.pl

 

Pt., 27 St. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun